Leczenie depresji
Depresja to poważna choroba objawiająca się obniżeniem nastroju: smutkiem, przygnębieniem, niską samooceną i brakiem wiary w siebie. W przypadku nieleczenia tej choroby, może prowadzić ona do przykrych skutków, bardzo często nawet do myśli i czynów samobójczych.
Dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do depresji. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z występowania choroby, a następnie podjąć z nią walkę.
Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza specjalisty, który po przeprowadzeniu gruntownego wywiadu i badania chorego, przepisze odpowiednie leki i zaleci dostosowaną do potrzeb terapię. Depresję zawsze powinno leczyć się pod nadzorem lekarza – nigdy na własną rękę.
Samodzielna terapia może bowiem przynieść więcej złego niż dobrego. To lekarz, po przeprowadzeniu badania, będzie w stanie ocenić, czy wymagane jest leczenie pod stałą obserwacją, czy pacjent może pozostać w domu.
Lekarz także może podjąć decyzję skierowania chorego do szpitala, gdzie pacjent będzie pod stałą opieką medyczną. Wszystko zależy od stopnia i nasilenia objawów choroby.
Od samopoczucia chorego i efektów leczenia. Depresja to choroba poważna, która bezwzględnie wymaga konsultacji lekarskiej.